Похвала любові: Пасхальна симфонія

Похвала любові (обкладинка)

Це велика книжка на 640 сторінок, робота над якою тривала років 6–7. Ця книжка справді пасхальна, як «Цей день» Дмитра Бортнянського, як симфонія C-dur Максима Березовського. Може здатися незвичною, проте вона відкрита й щира, як сама Гануся, і вона, безумовно, має свого читача.

На цьому сайті сподіваюся опублікувати її повністю, можливо в різних форматах.

Друковане видання книги містить чотири кольорових альбоми — перед кожною частиною — і я намагатимуся в якійсь формі це відтворити.

Далі — авторський текст.


Ця книга — про любов. Любов до Бога, до людей, до України, до всього творіння Божого; любов між дорослими і дітьми, учнями та наставниками, між братами, між закоханими. Про любов істинну і хибну.

Герої книги, наші сучасники, досягають істинної любові у великій битві з гріхом серед жорстоких реалій світу цього, серед спокус, духовного падіння й безбожности сьогодення, у війні, що потребує не одного, а повсякчасного подвигу. Ця оповідь реалістична і водночас глибоко символічна. Вона розкриває перед читачем той Хліб насущний, який відроджує людину, відновлює в ній образ Божий; ту зброю, якою можна подолати і зовнішнє, і внутрішнє зло, звільнитися з полону безвиході й марноти.

Центральною темою твору є Пасха — як найвищий дар і як ВИХІД, перехід від смерти до життя, шлях зростання в любові, мудрості, мужності, пізнанні найважливіших духовних істин і сенсу життя; вузький і тернистий шлях через Голгофу — єдиний, що веде до воскресіння і Воскресителя — Того, Хто є Любов’ю і Хто рятує любов’ю.

Книгу названо «Пасхальною симфонією», тому що все в ній невтримно лунає до Бога і в Ньому з’єднано в єдине співзвуччя: різні герої та їхні долі, як окремі інструменти зі своїми мелодійними ходами, лейтмотив Святого Письма й богослужіння, небесна гармонія церковних піснеспівів, провідний голос Святих Отців і мовчазний спів ікони — усе зливається в єдиний гімн Творцю Спасителеві, гімн перемоги над злом і смертю.


Зміст

Частина ІІ — Гаряче літо і нескінченна осінь

  1. Битва
  2. Початок нового життя
  3. Село
  4. Родина Коломийців, або «Патерик маленької церкви»
Г. Куземська. Похвала любові (титул 3-ї частини)

Частина ІІІ — Зима

  1. Сашко
  2. Сімейні сцени
  3. Рятуймо Івана
  4. Великий Піст
Г. Куземська. Похвала любові (титул 4-ї частини)

Частина ІV — «Цей день, його же сотворив Господь»

  1. На межі
  2. Перехід з Постової на Квітну Тріодь
  3. Вибір
  4. Зустріч

Покажчик репродукцій з коментарем

Словник церковної термінології


Книгу присвячено
сетрам Тетяні Скрипник та Світлані Кузьміній,
чоловікові Дмитру Редчуку
та батькам Вікторові й Наталі Куземським

З благословення духовного отця прот. Андрія Власенка
та молитвами рідної парафії написано й видано цей твір.