Ікони

Внутрішню потребу малювати ікони можна було би порівняти із потребою писати вірші, наприклад, — проте це не потреба висловити себе, це потреба звернутися і потреба бачити, мати перед очима.

Ікономалярство — це не ремесло, це навіть більше ніж мистецтво. Це любов.

І маючи цю внутрішню потребу — Гануся вивчала канони, сюжети, історію іконопису, опановувала техніки й зверталася до святих цими молитвами у фарбах.

Поступово додаватиму тут посилання на сторінки з іконами, намагатимуся писати короткі коментарі.


Отже, нижче буде зміст (каталог) цієї «бібіліотеки ікон», а тут я просто покажу, яким намагатимуся зробити кожен допис у розділі «Ікони».

Коли перейдете безпосередньо на допис, бачитимете повне зображення ікони, а також фрагменти — додано ще не скрізь, проте буду додавати з часом. Текст до ікони (якісь деталі про ікону чи історію створення тощо) також намагатимуся писати повнішим і цікавішим, але з часом.

Усі зображення «клікабельні» — коли клацатимете мишкою (чи на мобільних пристроях — пальцем/стилусом), то зображення відкриватиметься на весь екран. Ця ілюстрація теж клікабельна.

Нижче подано «позначки» — класифікаційні мітки, за якими можна бачити всі ікони, що мають певну мітку.

Наприклад, посилання «Трійця» вестиме на всі ікони з міткою «Трійця», посилання «Різдво» — на всі ікони Різва тощо. Але це будуть тільки переліки відповідних дописів у каталозі, і щоб побачити клікабельні зображення — перейдіть на сам допис.


Каталог ікон

(редагуємо й поповнюємо постійно)

Пасхальний цикл

Дванадесяті свята

Календар

Січень

Лютий

Березень

Квітень

Травень

Червень

Липень

Серпень

Вересень

Жовтень

Листопад

Грудень